Bana Sıkıca Sarıl

Dr. Johnson tarafından 2008'de yayınlanan Bana Sıkıca Sarıl kitabı, aşk ilişkilerini anlamanın ve şekillendirmenin devrim niteliğinde yeni bir yolunu sunuyor.

Kitaptaki hikayeler, yeni fikirler ve alıştırmalar, yeni aşk bilimine ve Dr. Johnson tarafından geliştirilen Duygu Odaklı Çift Terapisi’nin temeline dayanmaktadır. Dr. Johnson aynı zamanda çiftlerin ilişkilerini geliştirmelerine yönelik bir atölye çalışması olarak Hold Me Tight® (Bana Sıkıca Sarıl) Programını geliştirdi. Ülkemizde bu program yakın zamanda çiftlere destek grubu şeklinde uygulanmaya başlayacaktır.

 

Yayıncı: Little, Brown and Company – 08 Nisan 2008’de yayınlandı – ISBN: 9780316113007

ceviri3-1c9d0dedd05cd52766617f2ec4ce79f2

Yedi Dönüştüren Konuşma:

  1. Şeytani Diyalogları Fark Etmek— Bu ilk konuşmada çiftler, sorunun kökenine inmek ve birbirlerinin gerçekte ne söylemeye çalıştığını anlamak için tartışmalarda kullandıkları olumsuz ve yıkıcı sözleri belirler.

2. Acıtan Noktaları Bulma — Burada her partner, acıyan noktalarını belirlemek için anlık, dürtüsel tepkilerin ötesine bakmayı öğrenir.

3. Zor Bir Anı Yeniden Değerlendirmek — Bu konuşma, çatışmayı azaltmak, bir ilişkideki çatlakları onarmak ve duygusal güvenliği oluşturmak için bir platform sağlar.

4. Bana Sıkıca Sarıl — Programın kalbi: Bu konuşma, eşleri daha erişilebilir, duygusal açıdan daha duyarlı ve birbirleriyle daha derin bir etkileşim içinde olmaya yönlendirir.

5. Yaralanmaları Affetmek —Yaralanmalar affedilebilir ama asla yok olmazlar. Bunun yerine, yenilenmeleri ve yeniden bağ kurabilmeleri için çiftlerin konuşmalarına entegre edilmeleri gerekir. Affetmek, çiftlerin bağlarını güçlendirmelerini sağlar.

6. Cinsellikle ve Dokunarak Bağ Kurmak — Burada çiftler, duygusal bağın nasıl harika bir cinsel hayat yarattığını ve iyi cinselliğin nasıl daha derin duygusal bağ yarattığını keşfedebilir.

7. Aşkınızı Canlı Tutmak — Bu son konuşma, aşkın sürekli duygusal bağı kaybetme ve yeniden bulma süreci olduğu anlayışı üzerine inşa edilmiştir; çiftlerin bağlantıyı sürdürme konusunda bilinçli ve dikkatli olmalarını gerektirir.