Eğitmenlerimiz

senemPhoto
Dr. Öğr. Üyesi Senem Zeytinoğlu-Saydam

Uzmanlık alanı ergen, yetişkin, çift ve aile terapisi olan Dr. Senem Zeytinoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nin Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde, doktorasını ise Drexel Üniversitesi’nin Çift ve Aile Terapisi Bölümü’nde tamamlamıştır. New York’taki Ackerman Aile Enstitüsü’nden ‘Aile Terapisinin Temelleri ve Canlı Klinik Süpervizyon’ ve sertifikası sahibidir. Amerikan Evlilik ve Aile Terapileri Derneği (AAMFT) ve Kanada Evlilik ve Aile Terapileri Derneği’nin (CAMFT) klinik üyesi ve onaylı süpervizörüdür. Türkiye’de International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı tek ve eğitmen olan Dr. Senem Zeytinoğlu, DOÇAT bünyesinde duygu odaklı terapi süpervizyonları, vaka tartışmaları ve eğitimleri de düzenlemektedir.

Hem Ottawa Couple and Family Institute bünyesinde hem de kendi özel pratiğinde bireylerle, çiftlerle ve ailelerle çalışmakta ve meslektaşlarına süpervizyon vermektedir.

Yayınlarından bazıları:

Eğitmen adayımız

Prof. Dr. Nilüfer Kafescioğlu

Nilüfer Kafescioğlu, Psikoloji lisans derecesini Ege Üniversitesi’nden aldıktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini Indianapolis Üniversitesi’nde ve Çift ve Aile Terapisi doktora derecesini Purdue Üniversitesi’nde tamamlamıştır. International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı terapist ve duygu odaklı terapi süpervizörüdür. Aynı zamanda Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı çocuk merkezli oyun terapistidir. Araştırmalarında çift ilişkisinin psikolojik sağlık ile bağlantısı, çiftlerin iletişim döngüleri, zaman içinde çift ilişkisinde gerçekleşen olumlu veya olumsuz değişimlere odaklanmıştır. Ulusal ve uluslararası yayınları, konferans sunumları, verdiği eğitimler ve yönettiği tezler bu konulara odaklanmaktadır. 

Yayınlarından bazıları: