Sertifikalı Terapistler

senemPhoto
Dr. Öğr. Üyesi Senem Zeytinoğlu-Saydam

Senem Zeytinoğlu-Saydam, Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans Programı’nda doktor öğretim üyesi, Türkiye’de International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couple Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı tek eğitmendir. Lisans derecesini Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini Columbia Üniversitesi’nin Psikolojik Danışmanlık programında, doktora derecesini ise Drexel Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi programında tamamlamıştır. BUDE Psikoterapi Merkezi’nde duygu odaklı çift terapisi süpervizyonları, vaka tartışmaları ve eğitimleri de düzenlemekte, aktif olarak bireyler, çiftler ve ailelerle çalışmaktadır. Aynı zamanda, Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda klinik süpervizör olarak görev yapmaktadır. Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri (DOÇAT) Derneği’nin kurucu üyesi ve başkanı, Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.

Yayınlarından bazıları:
WhatsApp Image 2023-11-28 at 19.58.40
Prof. Dr. Nilüfer Kafescioğlu

Nilüfer Kafescioğlu, Psikoloji lisans derecesini Ege Üniversitesi’nden aldıktan sonra Klinik Psikoloji yüksek lisans derecesini Indianapolis Üniversitesi’nde ve Çift ve Aile Terapisi doktora derecesini Purdue Üniversitesi’nde tamamlamıştır. International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) tarafından onaylı terapist ve duygu odaklı terapi süpervizörüdür. Aynı zamanda Association for Play Therapy (APT) tarafından onaylı çocuk merkezli oyun terapistidir. Araştırmalarında çift ilişkisinin psikolojik sağlık ile bağlantısı, çiftlerin iletişim döngüleri, zaman içinde çift ilişkisinde gerçekleşen olumlu veya olumsuz değişimlere odaklanmıştır. Ulusal ve uluslararası yayınları, konferans sunumları, verdiği eğitimler ve yönettiği tezler bu konulara odaklanmaktadır. 

Yayınlarından bazıları:
birce-bingol
Birce Bingöl

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü yüksek onur derecesi ile bitirdikten sonra %100 başarı bursu ile kabul aldığı Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Tezli Yüksek Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans yılları boyunca Özyeğin Üniversitesi’nde araştırma ve ders asistanı olarak görev almıştır. Tez çalışmasını psikoterapi sürecini etkileyen önemli faktörler üzerine tamamlamıştır.

International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) tarafından düzenlenen Kyriaki Polycrani eğitmenliğinde Duygu Odaklı Çift Terapisi 1. ve 2. Düzey olmak üzere tüm eğitimlerini 2017 yılında tamamlamıştır. 2019 yılı itibari ile Kanada merkezli ICEEFT tarafından Türkiye’de sertifikalı dört duygu odaklı çift terapisinden biri ve süpervizör adayıdır. Aynı zamanda Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde çiftler ve kemik iliği kanseri teşhisi almış çocuk ve aileleri ile çift ve aile terapisi uygulayarak klinik stajını tamamlamıştır. Galip Öztürk Sevgi Evlerinde stajyer oyun terapistliği yapmıştır.

2019 yılın itibariyle uzman çift ve aile terapisti olarak çeşitli psikoterapi
merkezlerinde birey, çift ve aileler ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür.

Kurucu ortağı olduğu Solis Psikoloji bünyesinde Türkçe ve İngilizce psikoterapi ve süpervizyon hizmetleri sunmaktadır.

eyup-sari
Eyüp Sarı

Uzmanlık alanları çift terapisi ve cinsel terapi olan Uzm. Psk. Danışman Eyüp SARI, 2010 yılından bu yana klinik çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocukluk ve gençlik yıllarını Antalya ’da geçirmiştir. Klinik uygulamalar ve bilimsel araştırmalarında odak alanlarının merkezini Duygu Odaklı Çift Terapisi oluşturmaktadır. Şu anda Türkiye’de ICEEFT onaylı dört Duygu Odaklı Çift Terapisti ‘nden biridir aynı zamanda süpervizör adayıdır. Ayrıca EMDR Terapisi, Gottman Çift Terapisi, İmago Çift Terapisi ve Cinsel Terapi profesyonelleştiği diğer alanlardır…

Eyüp SARI, lisansını Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, yüksek lisansını Selçuk Üniversitesi Aile Danışmanlığı bölümünde tamamlamıştır.