Duygu Odaklı Çift Terapisi Sertifika Programı 2. Düzey

11-12 Şubat, 3-4 Mart, 4-5 Nisan, 12-13 Mayıs 2024


Uzman                                                            : 38000 TL

Öğrenci                                                          : 34000 TL

Bütün banka kartlarına kredi kartı taksitlendirme olanağımız mevcuttur. Taksitlendirme OCTET online ödeme aracılığıyla gerçekleşecek ve fiyatlara banka komisyon oranı eklenecektir. Kayıt sırasında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ücretlere KDV ve ICEEFT tarafından verilecek eğitim materyalleri dahildir.

Terapide yoğunlukla dezavantajlı gruplarla çalışan (Belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları, vb.) 5 kişiye %50 burs olanağı sağlanacaktır. Burs başvurusunun 1 Aralık 2023 tarihine kadar merhaba@docat.org adresine yapılması gerekmektedir.

Duygu Odaklı Çift Terapisi, ilişkilerde sorun yaratan duygusal reaksiyonları işleyerek çiftler arasında güvenli bağlanmanın oluşmasını amaçlar.  

20 yıldır süregelen araştırmalarla çift terapisinin en etkin modellerinden biri sayılan Duygu Odaklı Çift Terapisi, ilişkilerde sorun yaratan duygusal reaksiyonları işleyerek çiftler arasında güvenli bağlanmanın oluşmasını amaçlar. Duygu Odaklı Çift Terapisi’nin etkinliği üzerine yapılmış 20’den fazla kontrollü çalışma bulunmaktadır. Bu araştırma metodu araştırma yöntemleri arasında en güvenilir olandır.

Eğitiminin ikinci aşamasında (Core Skills);

• Müdahaleler daha derinlemesine işlenerek canlandırmalar yapılacak
• Katılımcıların getirdiği kendi seans kayıtları üzerinden süpervizyon verilecek
Bu eğitim International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy (http://www.iceeft.com/) tarafından desteklenmektedir. Eğitime katılacaklara uluslararası kabul gören Core Skills sertifikası 8. günün sonunda verilecektir. Bu sertifika ayrıca Duygu Odaklı Çift Terapisti olmak için ikinci aşamanın tamamlandığını gösterir. Eğitim ile ilgili detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

 

Neden bu eğitimi almalıyım?

Çünkü DOÇAT:
• Katılımcılarına eğitimin sonunda tüm dünyada geçerli ICEEFT onaylı sertifika verir.
• Eğitimlerde katılımcıların gerçek vakaları üzerinden süpervizyon alma imkanı sunar.
• Yeterliliği modelin yaratıcısı tarafından onaylanmış, çiftlerle aktif olarak çalışan çift ve aile terapisti/psikolog eğitmenler tarafından eğitim alma imkanı sunar.
• Katıldığınız eğitimleri, ücretsiz olarak tekrarlama olanağı sunar.
**** Bu eğitim Türkiye’de ICEEFT (International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy) tarafından onaylanmış tek eğitimdir.

Etkinlik
11-12 Şubat, 3-4 Mart, 4-5 Nisan, 12-13 Mayıs 2024
Eğitim süresi
8 gün
Saat
15.00- 22:00 (1 saat öğle yemeği arası verilecektir)
Eğitmenler
Dr. Senem Zeytinoğlu Saydam Doç. Dr. Nilüfer Kafescioğlu
Lokasyon
Online - Zoom
Son kayıt tarihi
5 Ocak 2024
Seminer dili
Türkçe
Katılımcılar
Uzman psikologlar, uzman psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, psikiyatri hemşireleri, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları, çift ve aile terapistleri ve bu alanlarda yüksek lisans yapan öğrencilere açıktır.
Verilecek belge
ICEEFT imzalı Core Skills Katılım Belgesi